Jakie oświetlenie do kuchni wybierać?

 Odpowiednie oświetlenie w kuchni ma duże znaczenie dla komfortu i wygody zarówno podczas przygotowywania posiłków jak i spędzania wolnego czasu wraz z innymi domownikami. Kuchnia to serce każdego domu, dlatego warto zadbać o to by spełniała wszystkie oczekiwana rodziny. Wybierając rodzaj oświetlenia do kuchni dobrze jest stawiać na ekonomiczne rozwiązania, czyli żarówki LED, które pozwalają znacznie ograniczyć zużycie energii. Istotne znaczenie ma również model i wzór lampy oraz sposób montażu. 

 Jakie oświetlenie warto wybrać do kuchni?

 W kuchni doskonale sprawdzą się dwa rodzaje oświetlenia, czyli klasyczne sufitowe oraz podświetlenie szafek kuchennych halogenami bądź taśmami LED. Takie połączenie pozwala stworzyć optymalne warunki w pomieszczeniu i pozwala w zależności od potrzeb korzystać z oświetlenia. Podświetlenie szafek kuchennych świetnie sprawdza się podczas różnego rodzaju prac na blacie kuchennym niezależnie od pory dnia. Decydując się na wyspę kuchenną dobrym rozwiązaniem może być także montaż lampy wiszącej lub nowoczesnego żyrandolu. Dość częstym wyborem są również tradycyjne plafony, które prezentują się subtelnie i skromnie a zarazem świetnie oświetlają całe pomieszczenie. Wybierając lampę do kuchni dobrze jest zwrócić uwagę również na łatwość mycia poszczególnych elementów, czyli żarówki i kloszy.

Nowoczesna lampa to świetna ozdoba każdej kuchni

 Modne oświetlenie ma nie tylko funkcję praktyczną ale również dekoracyjną. W kuchni urządzonej w stylu prowansalskim lub skandynawskim świetnie sprawdzą się delikatne szklane lampy oraz klosze utrzymane w jasnej, pastelowej tonacji. Kuchnie wykonane w stylu loft oraz nowoczesnym można świetnie podkreślić wyrazistą lampą w żywym, kontrastowym kolorze. 

 Nad wyspą kuchenną świetnie sprawdzą się plafony zamontowane w jednej linii. Takie rozwiązanie sprawia, że światło skupia się na najważniejszych miejscach w kuchni. Oświetlenie punktowe cieszy się sporą popularnością w nowoczesnych mieszkaniach oraz punktach usługowych i lokalach gastronomicznych. 

Jaka barwa światła sprawdza się najlepiej?

 Zarówno barwa ciepła jak i zimna światła ma swoich zwolenników. Barwa ciepła sprawia, że pomieszczenie staje się przyjemne i przytulne, a barwa zimna pobudza do działania i dodaje energii. Świetnym rozwiązaniem jest kupno dedykowanego pilota, który pozwala wygodnie regulować natężenie światła w zależności od potrzeby.

Lampy kuchenne w wielu wzorach, kolorach i rozmiarach dostępne są w salonach meblowych, sklepach budowlanych znanych sieci, lokalnych marketach oraz w wielu sklepach internetowych. Warto stawiać na produkty pochodzące od znanych i sprawdzonych producentów, które cechuje wysoka jakość wykonania, trwałość oraz wytrzymałość. 

Autor: redakcja